Registrujte se a získejte slevu 10 - 20 % na všechny Vaše nákupy. Doprava zdarma od 135 €.

Registrovat se

Co pomáhá obnově nervových buněk?

12-11-2020

Lze regenerovat mozek?

Co pomáhá obnově nervových buněk?

Obnova neuronů v mozku dospělého člověka byla po dlouhou dobu pokládána za vyloučenou věc. Vědci se domnívali, že neurogeneze – vytváření neuronů – je záležitostí dětského a velmi mladého věku a že s věkem zanikající neurony nejsou ničím nahrazovány. Přesto se od 60. let 20. století objevovaly i jiné názory. V roce 1998 byl prokázáno, že teorie o vymírajících, ničím nenahrazovaných neuronech, není pravdivá. K neurogenezi dochází i v dospělém věku. Po roce 2000 se pak objevují nová a nová zjištění. Bylo doloženo, že jednou z důležitých oblastí vzniku nových neuronů je jedna část hippocampu, oblasti důležité krom jiného pro lidskou paměť. A také že nové vytvářené neurony se plně funkčně zapojují do už existující neuronové sítě.
Co je ve skutečnosti brzdou neurogeneze? Především stres, deprese a různé psychoaktivní látky. To vše ji dokáže dočasně úplně zastavit. Narušuje ji alkohol, nikotin, kokain a další látky. Ztráta nebo zbrzdění neurogeneze se negativně projevuje na paměti a jiných poznávacích funkcích.
Neurogenezi naopak příznivě ovlivňují fyzická aktivita a aktivní duševní činnost – v podstatě jakákoli: četba, luštění křížovek, různé kvízy, setkávání s přáteli, koníčky, návštěva muzea či výstava i obyčejná procházka nebo plavání, tanec, jízda na kole…

Mozek je tedy schopen sebeobnovy. A nejenom to. Mozek se ustavičně mění a přizpůsobuje vnějšímu prostředí, optimalizuje svou činnost podle životních podmínek svého nositele. Je-li poškozen úrazem nebo zdravotní příhodou (například mozkovou mrtvicí), dokáže své funkce přenést do nepoškozených úseků i z jedné hemisféry do druhé. Člověk se dokáže učit se novým věcem a vytvářet si nové návyky v každém věku.
Mozek ovlivňují naše každodenní jednání, způsoby činnosti, kterými ho zatěžujeme i ustálené zvyky. Aby se jeho podivuhodné schopnosti mohly projevit, musí člověk být aktivní a veškerými možnými cestami činnost svého mozku stimulovat.

Co významně podporuje tvorbu nových neuronů?
Dva produkty Lavylites, Orylium bleu a Haevyl 3.I

Informace a prodej zde:
https://www.lavycosmetics.com/orylium-bleu-60-tbl
https://www.lavycosmetics.com/haevyl-3i-30-ml-346

PS:
V „záložce“ Využití produktu, je vždy popsána funkce, využitelnost a složení produktů.

Späť na výpis článkov

Ať Vám již žádná akce, novinka nebo rada neunikne...

Přihlaste se k odběru newsletterů

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa