Registrujte se a získejte slevu 10 - 20 % na všechny Vaše nákupy. Doprava zdarma od 3300 Kč.

Registrovat se

Víte jak vlastně funguje mýdlo?

28-03-2021

V uplynulém roce jsme mimo jiné získali zvýšené povědomí o důležitosti mytí rukou a používání mýdla. Nyní už všichni příliš dobře víme, jak je důležité věnovat tomuto každodennímu úkolu dostatek času a vážné pozornosti několikrát denně, protože mytí rukou hraje hlavní roli v ochraně před různými chorobami. 

Víte jak vlastně funguje mýdlo?

Každý z nás ví, jak si účinně umýt ruce, ale víte, jak funguje mýdlo? 

Zatímco ve vodě rozpustné nečistoty lze umýt velkým množstvím vody, nečistoty, které se lepí na kůži, lze odstranit pouze mýdlem. 

Trochu mýdla zředěného vodou stačí na to, aby se rozbilo na kousky a zničilo mnoho bakterií a virů. Tajemství mýdla spočívá v jeho hybridních vlastnostech: mýdlo se skládá z molekul ve tvaru jehel, které mají hydrofilní (vodou vázané) hlavy a hydrofobní (vodě odolné) ocasy. 

Mýdlo rozpuštěné ve vodě rozbije lipidové dvojvrstvy bakterií a virů (nebo patogenů), které se drží na vašich rukou: když tato lipidová dvojvrstva přijde do styku s mýdlem, hydrofobní část mýdla ulpívá na oleji ze stěny lipidové dvojvrstvy a rozbije ji. Bakterie nebo virus se rozpadá na kousky obklopené molekulami mýdla, které se po vypláchnutí vodou omyjí z kůže. 

Mytí rukou mýdlem však bude účinné, pouze pokud mu dáte dostatek času na uplatnění svých účinků, přesněji, pokud dodržíte doporučenou dobu mytí rukou alespoň 20 sekund. 

Naše tekuté mýdlo Lavyguard Bubble se v poslední době stalo mezi Vámi velmi oblíbeným. Není náhodou, že tento výtvor spojuje hlavní podstatu řady Lavyl se zvýšenými potřebami každodenní hygieny. Kromě účinného boje proti virům a nežádoucím bakteriím se bude také naše mýdlo šetrně starat o vaše ruce. Nebudete mít vysušenou a popraskanou pokožku rukou, naopak naše mýdlo pokožku účinně vyživuje a dokonce i chrání vytvořením ochranné kosmetické vrstvy.

Zpět na výpis článků

Ať Vám již žádná akce, novinka nebo rada neunikne...

Přihlaste se k odběru newsletterů

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se