Registrujte se a získejte slevu 10 - 20 % na všechny Vaše nákupy. Doprava zdarma od 3300 Kč.

Registrovat se

Trápí Vás bolest svalů a křeče?

27-09-2021

Po tréninku nebo během spánku? O čem to celé je? Co můžeme udělat?

Trápí Vás bolest svalů a křeče?

Po intenzivnějším tréninku jste možná také pocítili bolesti nohou, zad, rukou. Někdy však kontrakce svalů probíhá i jako nedobrovolná činnost, a to i během spánku. O čem to celé je? Co můžeme udělat?

Při takových příležitostech, vlákna ve svalech odpovědná za kontrakci a relaxaci svalových vláken, se smýkají kolem sebe. Tato vlákna napínají svaly a nedovolují jim relaxovat.

První věcí, kterou můžete v tomto okamžiku udělat, je jemný, pomalý pohyb rukou, nohou a trupu a masírování postižených oblasti.

Mezi spánkem a sportem jsou ale přeci jen rozdíly. Příčiny lze nalézt v momentech, kdy nastanou svalové křeče.

Pokud při cvičení máte křeče, pravděpodobně je v červených svalových vláknech nedostatek kyslíku. V tomto případě musíte doplnit příjem vápníku ideálně společně s hořčíkem, v poměru 2 jednotky vápníku, 1 jednotka hořčíku.

Pokud máte křeče během spánku, můžete mít nedostatek L-glutaminu. V tomto případě se kromě hořčíku doporučuje konzumovat také bílkoviny.

Základem všech sportů je správná hydratace těla. Uvědomte si to před a během cvičení, protože svalové křeče mohou být způsobeny také nedostatečným příjmem tekutin. Před prováděním sportovní aktivity je důležité se správně zahřát a po jejím dokončení provést protahovací cvičení.

Kromě vyváženého příjmu tekutin se také ujistěte, že příjem minerálů v těle (zejména hořčíku, vápníku, draslíku) je dostatečný, jinak by se mohly znovu objevit svalové křeče.

Pokud chcete doplnit svoji stravu profesionálními doplňky stravy, doporučujeme vám unikátní produkty Lavylites: tablety Pentyll Heart a Orylium Bleu a osvěžující a chutný nápoj Haevyl Impulse. A po tréninku můžete rychleji vyplavit kyselinu mléčnou ze svalů pomocí sprchového gelu Lavyl Clean a spreje Lavyl Lymph.

Zpět na výpis článků

Ať Vám již žádná akce, novinka nebo rada neunikne...

Přihlaste se k odběru newsletterů

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se