Registrujte se a získejte slevu 10 - 20 % na všechny Vaše nákupy. Doprava zdarma od 3300 Kč.

Registrovat se

Mnohé světové celebrity doporučují Arganový olej.

12-04-2021

Proč je tato látka tak oblíbená?
ARGANINOVÝ OLEJ (Argania Spinosa Kernel Oil) je také charakteristickou přísadou v Lavylites luxusních revitalizačních krémech GEMMA BRIGHT (ideální od 40 let věku) a AMRITA (ideální od 20 let věku), oba pro ženy i pro muže.

Mnohé světové celebrity doporučují Arganový olej.

Arganový olej je v dnešní době nesmírně populární, což potvrzují i mnohé celebrity z celého světa, kteří na různých mezinárodních fórech zdůrazňují, jak moc je tento olej baví.

Proč je ale tato látka tak oblíbená jako elixír krásy?

Arganový strom je jedním z nejstarších druhů stromů na světě. Kdysi se vyskytoval také v jižní Evropě, ale nyní pochází pouze z jihozápadního Maroka. Berberové již dlouho používají olej extrahovaný z plodů stromu, přesněji z arganového ořechu, pro péči o pokožku a vlasy a pro přípravu různých pokrmů.

Arganový olej je významným zdrojem vitaminu E a obsahuje třikrát více vitaminu E než olivový olej. Má také vysoký obsah mastných kyselin, což zvyšuje účinnost přirozené ochranné vrstvy pokožky, ale je také účinný při léčbě ekzémů, psoriázy a planých neštovic.

Arganový olej je oblíbený také v péči o vlasy, protože bylo prokázáno, že pomáhá obnovit přirozený lesk vlasů a dělá suché vlasy měkčí a hedvábnější.

Arganové stromy mají další cennou vlastnost, což přispělo k rozhodnutí marocké vlády zasadit v následujících letech tisíce arganových stromů v určitých oblastech země. Mluvíme zde o skutečnosti, že arganové stromy mohou pomoci zastavit dezertifikaci, protože jejich hluboké kořeny shromažďují velké množství vody a stabilizují půdu.

Zpět na výpis článků

Ať Vám již žádná akce, novinka nebo rada neunikne...

Přihlaste se k odběru newsletterů

Přihlášení

Zapomenuté heslo (obnovení hesla)
Nemáte účet? Registrujte se